صفحه در حال بارگذاری است...

تله‌کابین

پس از ورود به توچال و طی کردن مسیر جاده سلامتی می‌توانید از امکانات تفریحی و ورزشی بام تهران استفاده کنید. ایستگاه اول تله‌کابین در بام تهران واقع شده است. تله‌کابین توچال شامل ۳ خط کابلراه است که به ایستگاه‌های ۲، ۵ و ۷(قله) منتهی می‌شود.

تله‌کابین مسافران خود را از ایستگاه اول و از ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریا به ایستگاه ۷ در ارتفاع ۳۶۸۰ متری می‌برد. ایستگاه‌های ۲ و ۵ شامل رستوران و تفرجگاهند. ایستگاه ۷ شامل پیست اسکی و محل قرارگیری هتل توچال است. طول مسیر رفت و برگشت تله‌کابین ۱۵ کیلومتر است که این یعنی حدود ۸۰ دقیقه را می‌توانید در دامنه‌های برفگیر رشته‌کوه البرز لذت ببرید. تله‌کابین توچال یکی از طولانی‌ترین خطوط کابلراه در دنیاست.

سورتمه

مهیج‌ترین پیست سورتمه ایران را در دل کوهستان تجربه کنید. در اوج هیجان سورتمه می‌توانید تمام تهران را مقابل چشمانتان ببینید. توچال همیشه پر از هیجان است. یکی از این هیجان ها که شادی و آدرنالین خاص خودش را با خود به همراه دارد، سورتمه سواری است. سورتمه توچال با طول ۱۴۲۰ متر یکی از طولانی‌ترین پیست‌های سورتمه در ایران است و قابلیت جابه‌جایی ۲۵۰ نفر در ساعت را دارد. این پیست که با همکاری شرکت آلمانی ویگاند یکی از معتبرترین شرکت‌های فعال در این حوزه است، ساخته شده و دارای استانداردهای روز اروپا است. 

تله سیژ

توچال دارای ۳ خط تله‌سیژ است. ۱ تله‌سیژ در ایستگاه اول تله‌کابین یا همان بام تهران وجود دارد که به مقصد چشمه حرکت می‌کند. ۲ خط تله‌سیژ دیگر نیز در ایستگاه ۷ تله‌کابین و روی قله توچال قرار دارد که بالا و پایین پیست اسکی را به هم متصل می‌کند. استفاده از خطوط تله‌سیژ ایستگاه ۷ رایگان است. 

هتل نیز در ایستگاه ۷ واقع است و مهمانان پس از پیاده شدن از تله‌کابین می‌توانند با استفاده از تله‌سیژ به سمت هتل حرکت کنند.

 

 

بام تهران

توچال بلندترین نقطه شهر است. در این بام می‌توانید تهران را با همه زیبایی‌هایش تماشا کنید. بام تهران پر از خاطرات شیرین جوانان شهر است.

بام تهران در انتهای جاده سلامتی توچال و در ایستگاه اول تله‌کابین واقع شده است. بام تهران یک تراس بزرگ رو به شهر است که از آنجا می‌توانید تمام پایتخت را یکباره تماشا کنید. 

آرامش بام تهران همراه با کافه‌های موجود در آن باعث شده است تا این محل تبدیل به یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های تهران تبدیل شود.